Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, o których należy pamiętać w przelewach online

Żyjemy w czasach, w których innowacje technologiczne zmieniają styl życia i jakość życia. Wysyłanie pieniędzy do naszych bliskich z kanapy za pomocą zaledwie kilku kliknięć było niczym więcej niż marzeniem. Wysłanie pieniędzy zajęło dużo czasu i cierpliwości. Rzeczy bardzo się zmieniły wraz z pojawieniem się laptopów, telefonów komórkowych i Internetu. Teraz możesz wysłać pieniądze do dowolnej osoby w dowolnym momencie.

Ale czy te metody są bezpieczne, niezawodne i godne zaufania? Staje się to trudniejsze, gdy musisz wysłać pieniądze za granicę. Czasochłonne, rygorystyczne i kosztowne będzie szukanie banków lub usług wymiany online w nieznanym kraju. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci najbezpieczniej przesyłać pieniądze online.

  • Uważaj na oszustwa

Możesz codziennie otrzymywać wiele e-maili. Niektóre z nich mogą wyglądać nieszkodliwie i możesz je kliknąć. Za pomocą jednego kliknięcia oszuści po drugiej stronie mogą zarejestrować wszystkie Twoje dane. Poczta może poprosić Cię o podanie swoich danych i będziesz jej przestrzegać, wierząc w jej autentyczność. Upadek na te e-maile zagrozi Twojemu bezpieczeństwu. Te e-maile wyglądają na prawdziwe i ważne. Przed wprowadzeniem danych upewnij się, że wiadomość jest wiarygodna. Zawsze pamiętaj, że wiarygodna strona nie poprosi o podanie danych bankowych.

Przelew online znacznie ułatwił życie. Nie ma potrzeby odwiedzania agencji przekazów pieniężnych lub banku w przypadku zagranicznych przelewów pieniężnych. Dzięki bezpiecznemu i stabilnemu połączeniu internetowemu oraz urządzeniu zabezpieczającemu możesz cieszyć się bezproblemowym przelewem pieniężnym.

  • Używaj bezpiecznych urządzeń

W przypadku przelewów pieniężnych online upewnij się, że korzystasz z urządzenia wolnego od złośliwego oprogramowania. Jeśli narazisz swoje urządzenie na działanie tego złośliwego oprogramowania, Twoje dane bankowe i dane osobowe będą zagrożone. Przed wysłaniem pieniędzy za pomocą urządzenia upewnij się, że nie ma na nim zainstalowanego złośliwego oprogramowania ani aplikacji. Nie używaj również publicznego komputera do przekazów pieniężnych. Hasła, których używasz, muszą być wyjątkowo bezpieczne. Bezwzględnie unikaj używania haseł zawierających numer kontaktowy, datę urodzenia lub imię i nazwisko.

  • Korzystanie z kont autentycznych

Upewnij się, że konto jest autentyczne przed przelaniem pieniędzy. Powinna również posiadać legalne systemy przetwarzania. Upewnij się, że przeszedłeś przez wszystkie procesy weryfikacji. Wszystkie dokumenty muszą być aktualne. Sprawdź, czy transakcja zostanie zrealizowana w określonym czasie. Wszelkie opóźnienia w procesie muszą być traktowane poważnie i natychmiast zgłaszane. Po zakończeniu transakcji wszystkie paragony muszą być bezpiecznie przechowywane.

  • Korzystanie z klawiatury wirtualnej

Złośliwe oprogramowanie i wirusy zawsze obserwują to, co piszesz na klawiaturze. Dlatego mając do czynienia z przelewami online lepiej postawić na wirtualne klawiatury. Strony logowania banków dadzą opcję wirtualnych klawiatur. Spróbuj go użyć.

  • Poszukaj bezpiecznych połączeń

Pasek adresu musi mieć symbol kłódki, a “https://” musi być w kolorze zielonym. Zapewnia to, że połączenie jest całkowicie bezpieczne. Jeśli ma kolor czerwony lub żółty, nie próbuj transakcji pieniężnych online, ponieważ może to być niebezpieczne dla Twoich danych i pieniędzy.