Wysyłasz:
GBP/PLN
Odbiorca otrzyma:
Opłata za przelew :
Czas realizacji:

Pytania i odpowiedzi
Tutaj staramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości


Przelewy

 • Jakie metody płatności są dostępne w Ferpay?

  W Ferpay masz możliwość w zależności od waluty wpłaty wykonania przelewu na konto Ferpay  lub dokonania płatności za pomocą karty płatniczej. Przyjmujemy karty debetowe Visa i Maestro.

 • W jakich walutach mogę robić przelewy w Ferpay?

  W Ferpay możesz robić przelewy w 8 walutach. Są to funty brytyjskie, korony norweskie, korony szwedzkie, korony duńskie, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie, euro oraz polski złoty.

 • Co się dzieje gdy przelew zostaje zwrócony nadawcy?

  W takim przypadku nasz Dział Obsługi Klienta kontaktuje się z nadawcą przelewu i w zależności od sytuacji środki zostają zwrócone nadawcy przelewu z uwzględnieniem kosztów księgowania środków oraz opłat za przelewy lub wysłane ponownie na nowy – wskazany przez nadawcę – rachunek bankowy bezpłatnie lub  z uwzględnieniem opłat za dokonanie transakcji.

 • Ile transakcji można wykonać w ciągu dnia?

  W zależności od rodzaju usługi z której chcesz skorzystać:

  • Przelew Standard – obowiązuje tylko dzienny limit kwotowy. Więcej informacji tutaj.

  • Standard Plus – obowiązuje tylko dzienny limit kwotowy. Więcej informacji tutaj.

  • Przelew Express – obowiązuje dzienny limit ilości transakcji wykonanych przez jednego użytkownika. Dla transakcji zleconych w GBP, EUR, USD oraz CHF są to trzy przelewy dziennie. Maksymalna kwota jednej transakcji to równowartość 5000 zł. Dla NOK, SEK oraz DKK jest to pięć przelewów dziennie. Maksymalna kwota jednej transakcji również wynosi równowartość 5000 zł.

   

 • Czy w Ferpay są limity na kwoty, które mogę przesłać w ciągu jednego dnia?

  W Ferpay nie ma limitu kwoty jaką możesz wysłać w ciągu jednego dnia jednak należy pamiętać, że poszczególne usługi mają limit kwoty jaką można przesłać jednorazowo.
  Więcej informacji znajdziesz na podstronie Opłaty i czas realizacji.

 • W jakim formacie muszę wpisać numer konta odbiorcy?

  Wysyłając przelew do Polski lub innych krajów należy podać numer rachunku bankowego dbiorcy w formacie IBAN, który jest różny dla każdego kraju.
  Polski format numeru rachunku IBAN składa się z 28 znaków: 2 liter (zawsze PL) oraz 26 cyfr, Przykładowy numer rachunku w formacie IBAN może wyglądać w ten sposób: PL 11 2222 3333 4444 5555 6666. Nawet jeśli się pomylisz przy wpisywaniu numeru, zostaniesz o tym poinformowany przez system Ferpay odpowiednim komunikatem.

 • W jaki sposób mogę dostać potwierdzenie dokonanego przelewu?

  Wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo Twoich pieniędzy i informacji o Twoich transakcjach. Dlatego w Ferpay masz kilka możliwości potwierdzenia dokonania przelewu przez nasz serwis:

  • po każdej dokonanej transakcji otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail wiadomość potwierdzającą Twój przelew
  • dodatkowo otrzymasz SMS potwierdzający nadanie przelewu na podany przez Ciebie numer telefonu
  • możesz także sprawdzić w panelu klienta całą historię Twoich transakcji i zobaczyć wszystkie dokonane przelewy oraz ich status
  • możesz również zachować plik z potwierdzeniem Twojego przelewu na komputerze lub wydrukować potwierdzenie przelewu
 • W jaki sposób odbiorca przelewu dowie się kto jest nadawcą przelewu?

  W tytule wysyłanego przez Ferpay przelewu zawsze znajduje się imię i nazwisko nadawcy oraz tytuł podany przez nadawcę. Bardzo ważne jest aby w tytule podać informacje mogące pomóc w identyfikacji wpłaty: np. numer umowy, polisy, faktury itp. jeśli jest to opłata za rachunek czy ratę kredytu. W pozostałych przypadkach – jeśli odbiorcami są osoby prywatne – wystarczy imię i nazwisko nadawcy.

 • Czy mogę wysłać dowolną walutę dostępną w serwisie Ferpay na konto walutowe w Polsce?

  Dzięki Ferpay możesz zrobić przelew do Polski w dowolnej walucie dostępnej w naszym serwisie na konto walutowe w Polsce bez przewalutowania.

 • Co oznacza weryfikacja karty płatniczej?

  To potwierdzenie tożsamości właściciela karty płatniczej. W trakcie rejestracji karty zostanie z Twojego konta pobrana niewielka kwota (w przedziale od 0,20-1,30 GBP lub równowartości w innej walucie), następnie zostaniesz poproszony o dokładne podanie tej kwoty, którą od Ciebie pobraliśmy. Po prawidłowym podaniu kwoty będziesz mógł w pełni korzystać ze swojej karty w serwisie Ferpay.

 • Czy weryfikacja karty płatniczej jest obowiązkowa?

  Ze względów bezpieczeństwa weryfikacja karty płatniczej jest zawsze obowiązkowa. Jeśli nie chcesz weryfikować swojej karty możesz skorzystać z płatności przelewem na konto Ferpay.

 • Ile prób przysługuje mi na wpisanie kwoty weryfikacyjnej?

  Masz trzy próby na poprawne wpisanie kwoty weryfikacyjnej. Jeżeli wykorzystasz dostępną ilość prób, a mimo to nie udało Ci się zweryfikować karty, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 • Czy da się przyspieszyć weryfikację karty?

  Weryfikację karty można przejść tylko w jeden sposób. Wpisując poprawną kwotę w panelu Ferpay lub podając ją w trakcie rozmowy z konsultantem Biura Obsługi Klienta Ferpay. Szybkość pojawienia się pobranej kwoty na wyciągu bankowym zależy od banku i jego systemu, ale zazwyczaj nie trwa to dłużej niż 24 godziny. W razie trudności ze znalezieniem kwoty weryfikacyjnej na rachunku bankowym można sprawdzić środki nierozliczone, transakcje oczekujące na rachunku bankowym lub wydrukować kilka ostatnich transakcji w bankomacie.

 • Czy mogę dokonać przelewu kartą płatniczą, której nie jestem właścicielem?

  Zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie Ferpay Ltd. nie ma takiej możliwości.

 • Ile mam czasu na weryfikację swojej karty płatniczej?

  Od momentu rejestracji swojej karty płatniczej w serwisie Ferpay masz 7 dni na podanie prawidłowej kwoty weryfikacyjnej. Jeśli w ciągu 7 dni tego nie zrobisz, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 • Co się stanie jak przekroczę limit prób weryfikacji karty płatniczej?

  Jeśli trzykrotnie nieprawidłowo wpiszesz kwotę, którą pobraliśmy z Twojego konta to prosimy byś niezwłocznie skontaktował się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Wszystkie potrzebne numery znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Przelewy do Polski

 • Do jakich banków w Polsce mogę wysłać pieniądze?

  Z Ferpay możesz wysłać pieniądze do każdego banku w Polsce i na dowolny rachunek.

 • Czy banki w Polsce pobierają dodatkową opłatę za dokonany przelew?

  Żaden polski bank nie pobiera dodatkowych opłat za przelewy międzynarodowe na konto odbiorcy wykonane przez serwis Ferpay.

 • Jaka jest minimalna kwota, którą mogę wysłać do Polski?

  Minimalna kwota przelewu to jedna jednostka waluty w jakiej robisz przelew. Np. jeśli chcesz zrobić przelew do Polski z Wielkiej Brytanii, to minimalną kwotą jaką możesz wysłać jest £1. Jeśli jesteś chciałbyś regularnie wysłać niewielkie kwoty do Polski to zapraszamy do skorzystania z naszej usługi Zapłać Rachunki. Opłata za przelew do Polski to tylko £0,98.

 • Czy dzięki serwisowi Ferpay można uregulować rachunki lub raty w Polsce?

  Serwis Ferpay umożliwia przelewy do Polski na dowolne konto. Możesz przelać pieniądze na konto dostawcy telewizji satelitarnej, za czynsz w Polsce, raty za kredyt, rachunek telefoniczny i zakupy w polskich sklepach internetowych. Z Ferpay możesz uregulować każdy rodzaj opłat.

  Uwaga! Pamiętaj o podaniu w tytule przelewu informacji identyfikujących Twoją płatność, np.nr faktury, umowy kredytowej, polisy lub zamówienia.

 • Kiedy mogę odebrać przekaz wysłany na pocztę?

  Pieniądze w usłudze „Przekaz na pocztę” są do odebrania w godzinach pracy placówek pocztowych. Standardowo są to dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8.00 do 17.00 czasu polskiego. Szczegółowy wykaz godzin pracy wszystkich placówek pocztowych w Polsce

 • Jak odebrać pieniądze na poczcie?

  Usługa Przekaz na Pocztę jest dostępna między godziną 8 a 17 czasu polskiego, ale pieniądze wysłane w ten sposób są do odebrania w godzinach pracy każdej placówki Poczty Polskiej i Banku Pocztowego, które realizują przekazy pocztowe. Po wykonaniu przelewu do Polski z wykorzystaniem usługi Przekaz na Pocztę, osoba do której wysłano przekaz otrzyma wiadomość SMS ze specjalnym numerem upoważniającym do odbioru gotówki w jednej z 8000 placówek Poczty Polskiej i Banku Pocztowego. UWAGA!!! Odbiór środków przekazanych za pomocą usługi Przekaz na Pocztę jest możliwy tylko przez 7 dni roboczych. Po tym czasie środki zostają zwrócone zleceniodawcy.

Karta Visa Ferpay

 • Co to jest karta Visa Ferpay?

  Karta Visa Ferpay to karta płatnicza z doładowaniem dzięki której możesz płacić za produkty i usługi gdziekolwiek się znajdujesz. Karta Visa Ferpay jest kartą przedpłaconą, potocznie także zwaną kartą prepaid’ową. Oznacza to, że po zamówieniu karty w serwisie Ferpay musisz doładować kartę wysyłając na nią pieniądze. (minimalna kwota doładowania wynosi 30 złotych).

 • Jak zamówić kartę Visa Ferpay?

  Kartę Visa Ferpay możesz zamówić bezpośrednio w serwisie Ferpay logując się do swojego panelu klienta. Po wypełnieniu krótkiego formularza karta Visa Ferpay zostanie wysłana na adres podany w formularzu zamówienia karty.

 • Ile kosztuje karta Visa Ferpay?

  Jednorazowa opłata za kartę Visa Ferpay wynosi 4 GBP plus opłata za wysyłkę czyli 3 GBP. Stali klienci nie ponoszą kosztów wyrobienia karty.

 • Jak mogę doładować kartę Visa Ferpay?

  Kartę możesz doładować w panelu klienta. Koszt jednego doładowania wynosi 0,80 GBP, a środki zostaną zaksięgowane na Twojej karcie następnego dnia roboczego od momentu zlecenia doładowania.

 • Jak mogę sprawdzić stan środków karty Visa Ferpay i historię transakcji?

  Stan środków na karcie Visa Ferpay bez problemu sprawdzisz w panelu klienta Ferpay. Po prawej stronie wybierz z menu „Karty Visa Ferpay”, a następnie odszukaj kartę, która Cię interesuje. Historię wszystkich transakcji możesz sprawdzić w mBanku, wydawcy kart Visa Ferpay pod adresem www.mbank.pl/prepaid

 • W jakich krajach i walutach mogę korzystać z karty Visa Ferpay?

  Kartą Visa Ferpay możesz płacić w każdym kraju na świecie. Pobrana kwota w innej walucie niż polski złoty będzie przewalutowana po kursie w mBanku (wydawca karty).

 • Gdzie mogę wypłacić gotówkę z karty Visa Ferpay?

  Środki zgromadzone na karcie Visa Ferpay możesz wypłacić we wszystkich bankomatach na terenie Unii Europejskiej, a także w sklepach z możliwością wypłacania gotówki (usługa cashback).

 • Ile kosztuje wypłata pieniędzy z bankomatu za pomocą karty Visa Ferpay?

  Koszt wypłacenia środków z bankomatu na terenie Polski wynosi 5 PLN, w pozostałych bankomatach na terenie Unii Europejskiej opłaty są zależne od operatora i mogą wynosić od 1 do 5 Euro za jednorazową wypłatę środków (lub odpowiednik w danej walucie).

 • Czy mogę doładować karte Visa Ferpay złotówkami?

  Tak, kartę Visa Ferpay możesz doładować złotówkami jednak tylko przy pomocy usługi E-wallet.

 • Czy mogę doładować kartę Visa Ferpay z E-wallet?

  Tak, możesz zapłacić za doładowanie karty Visa Ferpay jeśli masz wystarczającą ilość środków w danej walucie na swoim koncie E-wallet.

E-wallet i Ferpay Exchange

 • Co to jest E-wallet?

  E-wallet czyli wirtualny portfel to Twoja osobista skarbonka, dzięki której możesz jeszcze wygodniej przesyłać pieniądze, a dodatkowo korzystać z opcji Ferpay Exchange i zarabiać na wymianie walut. Środki, którymi zasilisz portfele walutowe możesz w każdej chwili wykorzystać na wymianę w kantorze, zapłacić nimi za standardowe przelewy lub wpłacić na konto w danej walucie.

 • Co to jest Ferpay Exchange?

  To usługa w Ferpay, działająca podobnie jak kantor internetowy gdzie wymieniasz, kupujesz lub sprzedajesz waluty po kursie lepszym niż banki, a do tego masz zawsze niskie opłaty za przesyłanie  pieniędzy bez konieczności zakładania płatnych kont walutowych w bankach.

 • Jak odblokować portfele walutowe?

  Aby odblokować dostęp do portfeli walutowych, wpisz hasło dostępowe, które wcześniej utworzyłeś. Pamiętaj, że w Ferpay dbamy o Twoje bezpieczeństwo dlatego nie zapisujemy Twojego hasła, nie wysyłamy go e-mailem, nie podajemy przez telefon ponieważ…my go po prostu nie znamy!  Jeśli nie pamiętasz hasła to zadzwoń na naszą infolinię w celu potwierdzenia swojej tożsamości – po pozytywnej weryfikacji będziesz miał możliwość na nowo ustawienia hasła dostępowego.

 • Jak mogę zweryfikować numer rachunku do E-wallet?

  Aby móc zasilić portfele walutowe musisz najpierw zweryfikować numer rachunku bankowego z którego chcesz doładować portfel walutowy.Weryfikacja rachunku polega na wysłaniu określonej kwoty z dokładnym podanym tytułem przelewu na konto Ferpay. Kwota weryfikacji jest później dopisywana do salda. Doładowanie E-wallet może być wykonane tylko z wcześniej zweryfikowanego rachunku.

  Uwaga!
  Nie można podpiąć/zweryfikować tego samego rachunku na kilku kontach Ferpay.

 • Czy rachunek na który wypłacam środki z E-wallet musi być zweryfikowany?

  Nie ma takiej potrzeby. Środki z E-wallet możesz wypłacić na dowolny rachunek bankowy swój lub osoby trzeciej.

 • Czy E-wallet i Ferpay Exchange to płatne usługi?

  Koszt doładowania portfeli walutowych E-wallet jest uzależniony od waluty wpłaty. Wymiana walut w Ferpay Exchange jest całkowicie bezpłatna. Płacisz dopiero za wypłatę środków z E-wallet i wszystko zależy do waluty jaką chcesz wypłacić. Na przykład złotówki wypłacisz już za 60 groszy. Z kolei za wypłatę Euro będziesz musiał zapłacić 2 Euro, korony norweskie wyniosą Cię 90 NOK, a przy wypłacie funtów brytyjskich w Anglii zapłacisz 0,50 GBP.

 • Ile kosztuje wypłata z E-wallet?


  Wszystko zależy do waluty jaką chcesz wypłacić. Na przykład złotówki wypłacisz już za 60 groszy. Z kolei za wypłatę Euro będziesz musiał zapłacić 2 Euro, korony norweskie wyniosą Cię 90 NOK, a przy wypłacie funtów brytyjskich w Anglii zapłacisz 0,50 GBP.

 • Ile kosztuje wymiana w Ferpay Exchange?

  Wymiana waluty w Ferpay Exchange jest całkowicie za darmo.

 • Jak mogę wypłacić środki z E-wallet?

  Środki z E-wallet możesz wypłacić klikając w panelu klienta „Wypłać pieniądze z E-wallet”. Za każdą wypłatę jest pobierana opłata i w przypadku wypłaty złotówek wynosi ona 60 groszy. Z kolei za wypłatę Euro będziesz musiał zapłacić 2 Euro, korony norweskie wyniosą Cię 90 NOK, a przy wypłacie funtów brytyjskich do Anglii zapłacisz 0,50 GBP.

 • Czy mogę wypłacić środki z E-wallet korzystając z usługi Przelew Express?

  Wypłata środków z E-wallet nie może być zrealizowana za pomocą Przelewu Express. Wypłata środków z E-wallet zawsze jest księgowana maksymalnie do dwóch dni roboczych.

 • Ile czasu można trzymać pieniądze na E-wallet?

  Środki na portfelu walutowym możesz trzymać tak długo, jak sobie tego życzysz. Co więcej – konto E-wallet i Ferpay Exchange jest całkowicie za darmo!

 • Ile maksymalnie mogę przesłać środków na E-wallet?


  Nie ma żadnego limitu kwoty, którą możesz przesłać na E-wallet.

 • Dlaczego Ferpay Exchange ma lepszy kurs?


  Ponieważ zredukowaliśmy ryzyko potencjalnych strat na kursie do minimum. Wymieniając waluty przy standardowych przelewach w Ferpay ponosimy ryzyko zmiany kursu. W przypadku Ferpay Exchange wymieniamy waluty na żywo dzięki czemu możemy zaoferować Ci jeszcze korzystniejszy przelicznik!

 • Czym różni się wypłata z E-wallet od tradycyjnych przelewów?

  Przede wszystkim przelew z Ferpay E-wallet jest tańszy! Przykładowo: jeśli wypłacasz złotówki na dowolne konto to płacisz tylko 60 groszy za takie zlecenie. To aż dwadzieścia razy taniej niż standardowy przelew w Ferpay! Jedyna różnica to czas realizacji przelewu – w Ferpay E-wallet to dwa dni robocze. Jednak wysoki kurs i tańsze opłaty sprawiają, że odrobina cierpliwości każdemu się opłaci!

 • Czy można wypłacić Euro w Polsce?

  Oczywiście! Wystarczy, że wymienisz złotówki, korony norweskie lub funty na euro i zlecisz wypłatę tych środków z portfela E-wallet. Opłata za taką usługę wynosi 2 Euro, czas realizacji to 2 dni robocze.

Rejestracja

 • Czy konto w Ferpay jest darmowe?

  Tak, panel klienta Ferpay jest całkowicie darmowym narzędziem. Płacisz tylko za wysłane przelewy, zasilenia Visa Ferpay czy wypłaty środków z E-wallet.

 • Czy muszę dostarczyć jakieś dokumenty do potwierdzenia rejestracji w serwisie Ferpay?

  W serwisie Ferpay nie wymagamy żadnych dokumentów jednak jeśli nie wyślesz do nas dokumentów potwierdzających Twoją tożsamość to musisz się liczyć z limitem kwoty, którą możesz przesłać przez nasz serwis (650 GBP). Jeśli chcesz mieć w pełni aktywne konto w serwisie Ferpay i wysyłać pieniądze bez żadnych limitów to zostaniesz poproszony o przesłanie do nas skanu dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Może to być dowód osobisty/skan paszportu lub możesz zrobić zdjęcie kamerą internetową i wysłać do naszej weryfikacji. Dzięki nowoczesnemu systemowi Ferpay rejestracja jest prosta i szybka!

  Uwaga!
  Jeśli korzystasz z konta bankowego w Wielkiej Brytanii to rejestrując się w serwisie Ferpay musisz podać adres zamieszkania przypisany do tego konta.

 • Co w sytuacji gdy nie uda mi się poprawnie przejść weryfikacji za pierwszym razem przy rejestracji?

  Jeśli pierwsza weryfikacja Twoich danych będzie niepoprawna poprosimy Cię o przesłanie skanu dowodu osobistego lub paszportu na nasz adres mailowy: contact@ferpay.com Jeśli Twoje dane podane przy rejestracji będą się zgadzały z wysłanym dokumentem będziesz mógł zacząć w pełni korzystać z systemu szybkich przelewów Ferpay.

Przelewy za punkty

 • Jak mogę zdobyć punkty w Ferpay?

  Punkty w Ferpay możesz zdobyć na trzy sposoby:
  1. Za wysłane przelewy: za każdym razem gdy robisz przelew w naszym serwisie to otrzymujesz punkty za ten przelew – w ten sposób zwracamy Ci 10% opłaty za ten przelew. Przykładowo wysyłasz Przelew Standard który kosztuje 1,80 GBP (przeliczając to 180 pkt), my z tego oddajemy Ci 18 pkt. Jak uzbierasz 180 pkt to możesz wysłać przelew za darmo!
  2. Za dodanie opinii o naszym serwisie dostaniesz 100 pkt
  3. Za skorzystanie z Programu Partnerskiego i polecanie naszej usługi innym osobom dostajesz aż 500 pkt. Szczegóły znajdziesz w zakładce „Program Partnerski” (panel klienta).

 • Jak wysłać przelew za punkty?

  Po uzbieraniu wystarczającej ilości punktów możesz wysłać przelew za punkty! Wystarczy, że w drugim kroku wykonywania przelewu odhaczysz box „Zrób przelew za punkty”. Twój przelew wyślemy za free!

 • Co to jest Program Partnerski?

  Program Partnerski Ferpay to możliwość zarabiania poprzez polecanie naszych usług. Za każdą osobę, która klikając w Twój link referencyjny zarejestruje się w naszym serwisie i wyśle choć jeden przelew Ty otrzymasz 500 punktów (5 GBP). Link referencyjny możesz znaleźć w zakładce „Program Partnerski” (panel klienta).

Bezpieczeństwo

 • Czy moje dane osobowe są bezpieczne?

  W Ferpay stosujemy kilka zabezpieczeń danych osobowych oraz transakcyjnych naszych klientów.

  • Ferpay posiada licencje ochrony danych osobowych wydaną przez brytyjski urząd nadzorujący dane osobowe ICO – Data Protection Licence.
  • Dzięki technologii szyfrowania SSL wszystkie dane osobowe i transakcyjne naszych klientów (Twoje dane osobowe, dane Twoich odbiorców, wszystkie nazwiska, numery kont oraz adresy) są w pełni bezpieczne.Standard SSL jest znanym i sprawdzonym sposobem na zabezpieczenie stron internetowych.
 • Czy informacje dotyczące mojej karty płatniczej są bezpieczne?

  • Ferpay Ltd. zapewnia bezpieczną transmisję danych dzięki szyfrowaniu połączeń internetowych SSL.
  • System Ferpay nie przechowuje również żadnych wrażliwych danych posiadaczy kart płatniczych, takich jak numer CVV, co spełnia wszelkie normy
   dotyczące przetwarzania i przechowywania danych przewidziane przez prawo obowiązujące na terenie UE i Polski oraz normy nałożone przez organizacje
   wydawców kart płatniczych.
  • W Ferpay dodatkowo wprowadziliśmy standard 3D Secure stworzony przez organizacje kart płatniczych Visa i MasterCard w celu zwiększenia bezpieczeństwa płatności kartami w Internecie.
  • Ferpay Ltd znajduje się również pod stałym nadzorem Financial Conduct Authority (FCA) oraz Urzędu Skarbowego (HMRC), by Twoje pieniądze były
   zawsze bezpieczne.
 • Co to jest kod CVV/CVC2 i gdzie on się znajduje na mojej karcie płatniczej?

  CVV2 oraz CVC2 to 3-cyfrowy kod zabezpieczający na kartach płatniczych, służący do transakcji internetowych. W kartach ze znakiem VISA ten numer nazywa się w skrócie CVV2 i jest wdrukowany na pasku podpisu za numerem karty lub zaraz obok z prawej strony. Karty MasterCard posiadają na swoim odwrocie również 3-cyfrowy kod zwany w skrócie CVC2. Numer ten znajduje się na pasku podpisu za numerem karty lub zaraz za paskiem po prawej stronie.

 • Co to jest 3D Secure?

  3D Secure to dodatkowe zabezpieczenie przy płatnościach przez internet wprowadzone przez organizacje płatnicze Visa International (Verified by Visa), MasterCard (MasterCard SecureCode) oraz Banki. Dzięki usłudze 3D Secure Twoje pieniądze są jeszcze bardziej bezpieczne bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 • Czy konto na które wysyłam pieniądze musi należeć do mnie?

  Nie ma takiej potrzeby. Dzięki Ferpay możesz zrobić przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski na dowolne konto. W tym również tanie przelewy do Polski na dowolne konto firmowe.

Inne

 • Ile kosztuje połączenie z infolinią Ferpay?

  Opłaty za połączenie z Infolinią Ferpay są naliczane wg cennika operatora Twojego numeru telefonu.

  Dostępne numery Infolinii Ferpay dla danego kraju znajdziesz w zakładce Dodatkowe infolinie.

  Dla wszystkich numerów z Wielkiej Brytanii Infolinia Ferpay jest dostępna od pn do pt od godziny 8 do 19 (UK) pod numerem 01733 808 928.

  Dla wszystkich numerów z Polski Infolinia Ferpay jest dostępna od pn do pt od godziny 9 do 20 (PL) pod numerem 22 376 27 36.

 • Czy mogę usunąć konto z serwisu Ferpay i jak to zrobić?

  W każdej chwili można usunąć konto z Ferpay. W tym celu należy wysłać maila do administratora strony z prośbą o usunięcie konta. Formularz kontaktowy oraz adres e-mail do kontaktu lub numer telefonu naszej infolinii są dostępne tutaj.

 • Czy ponoszę dodatkowe koszty za korzystanie z panelu klienta w Ferpay?

  Korzystanie z panelu klienta w serwisie Ferpay jest całkowicie bezpłatne.
  W Ferpay nie ponosisz również żadnych dodatkowych kosztów za aktywacje usługi czy pomoc techniczną.

 • Na mojej karcie płatniczej kończy się termin ważności. Co powinienem zrobić?

  Przy kolejnym przelewie należy użyć nowej karty z nową datą ważności.

 • W jaki sposób Ferpay ustala kurs dnia?

  Kursy walut w serwisie Ferpay są ustalane według aktualnego notowania na giełdzie walut i jest stały dla każdej transakcji. Co to oznacza? Odbiorca Twojego przelewu w Polsce otrzyma dokładnie taką kwotę jaką wysłano przez Ferpay według kursu, jaki był ustalony dla danej transakcji. Na przykład: jeśli wyślesz £100 robiąc przelew z Anglii do Polski według kursu 5 ZŁ za £1, to odbiorca przelewu otrzyma dokładnie 500 ZŁ.

 • Gdzie mogę sprawdzić kurs oferowany przez serwis Ferpay?

  Aktualny kurs, w którym dokonujemy przewalutowania jest zawsze widoczny w oknie kalkulatora. Wystarczy wybrać walutę, w której chcemy dokonać przelewu by wyświetlić kurs waluty, która nas interesuje.

  Na przykład wybierając przelewy do Polski, kalkulator automatycznie pokaże kwotę w złotówkach wg aktualnego kursu dla danej waluty. W ten sposób Ferpay oferuje Ci tanie przelewy do Polski niemal z całej Europy.

  Aktualny kurs walut jest zawsze widoczny na stronie głównej naszego serwisu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Nie szkodzi - z chęcią odpowiemy na nie mailowo lub telefonicznie.

Skontaktuj się z nami