Przelew online – Jakie są dostępne opcje

Internetowe przekazy pieniężne odnoszą się do elektronicznego transferu środków między osobami fizycznymi i podmiotami, inicjowanego przez jedną do drugiej. Są one powszechnie uważane za niezbędne w obecnym scenariuszu transferu funduszy.

Dzięki usługom takim jak bankowość internetowa, UPI i inne, fizyczny transfer środków za pomocą czeków, depozytów gotówkowych i innych metod został wyeliminowany. Nowe spektrum finansowe obejmuje teraz różnorodne rozwiązania dla użytkowników. Oto kilka metod przelewów pieniężnych online, o których powinieneś wiedzieć więcej przed podjęciem ostatecznej decyzji:

  1. NEFT-NEFTs lub National Electronic Funds Transfers to elektroniczne metody transferu pieniędzy, z których można korzystać online. Większość banków ma tę funkcję dostępną na swoich platformach bankowości mobilnej i internetowej. Przekazy pieniężne dokonywane za pośrednictwem NEFT nie będą wymagały żadnych dodatkowych kosztów transakcji. Transakcje dokonywane za pośrednictwem NEFT będą przetwarzane w oddzielnych partiach. Istnieje granica notyfikowana przez RBI, a rozliczenie transakcji odbędzie się w tym samym terminie. Jest to jedna z powszechnie stosowanych metod płatności. Jest oferowany w całym spektrum.
  2. IMPS- IMPS oznacza Immediate Payment Service i jest to metoda natychmiastowego transferu środków na jedno konto bankowe z drugiego. Banki umożliwiają przekazy pieniężne za pośrednictwem IMPS za pośrednictwem bankowości internetowej, a także platform bankowości mobilnej. IMPS pomaga w natychmiastowych transferach środków i będą one naliczane na podstawie kwoty transakcji zgłoszonej przez bank. Jest to również kolejna metoda płatności, która jest szeroko stosowana w indyjskim systemie finansowym.
  3. RTGS – Real-time Gross Settlement lub RTGS umożliwia transfer środków z jednego konta na drugie w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień. RTGS jest najlepszą metodą płatności, jeśli musisz przelać dowolną kwotę, która wynosi Rs. 2 lakh lub więcej. RTGS nie ma żadnej szczególnej metody przetwarzania, takiej jak NEFT, a zatem rozliczenie funduszu odbywa się w czasie rzeczywistym. Jest to często używane przez ludzi ze względu na tę funkcję.
  4. UPI – Unified Payment Interface pomaga również w przesyłaniu pieniędzy między kontami. Został wprowadzony, aby wyeliminować potrzebę uzyskiwania skomplikowanych informacji o rachunkach bankowych odbiorców w celu inicjowania przelewów środków. Identyfikatory UPI to wirtualne adresy płatności, a kody PIN UPI to hasła zabezpieczające służące do potwierdzania transakcji. UPI szybko osiąga ogromną popularność w całym kraju.
  5. Portfele cyfrowe – Istnieje kilka portfeli cyfrowych, które są dostępne w obecnym krajobrazie. Umożliwiają one kilka transakcji online, w tym przelewy bankowe, przechowywanie pieniędzy w portfelu, płatności rachunków i wiele innych. Przekazy pieniężne są bezpłatne w tych portfelach i są dostępne również w trybie 24-7. Te portfele znacznie uprościły rzeczy dla klientów. Istnieje wiele opcji portfela, które mają różne sposoby płatności, przelewów i innych.

Oto kilka metod przelewów pieniężnych online, które powinieneś znać. W większości przypadków umożliwiają szybkie i bezproblemowe transfery środków. Są to metody, które są najbardziej preferowane przez główny nurt usług finansowych i sektora bankowego. Możesz wybrać spośród różnych opcji w tym zakresie.