Wysyłasz:
GBP/PLN
Odbiorca otrzyma:
Opłata za przelew :
Czas realizacji:

Jak wysłać przelew z Niemiec do Polski?


Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to by wysłać przelew z Niemiec do Polski. Zobacz nasz krótki przewodnik po najważniejszych z nich.

SEPA

Można skorzystać z tego co oferuje Twój bank i wykonać przelewy w systemie SEPA. Przelewy te są wykonywane tylko w jednej walucie - EURO. Wysyłając przelew z Niemiec do Polski najlepiej jest więc wysłać pieniądze na konto walutowe w Polsce. Unikniemy w ten sposób niekorzystnego dla nas przewalutowania po kursie bankowym. Przekaz europejski SEPA jest darmowy lub za niewielką opłatą. Warunkiem tego jest aby oba banki uczestniczące w transferze były w SEPA oraz aby transfer był w Euro. A co jeśli nie mamy konta walutowego?

Kantory internetowe

Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach wydają się być kantory internetowe (lepszy i ustalony z góry kurs), ale również tutaj możemy spotkać się ze sporymi opłatami za wpłacenie lub wypłacenie środków - nawet do 2% od danej kwoty. Przy większej ilości przelewów opłaty mogą nam pochłonąć cały zysk z lepszego kursu oferowanego przez kantor.

Przelewy z pośrednikami

Na rynku jest także sporo firm zajmujących się międzynarodowymi przelewami, taką firmą jest właśnie Ferpay. Firmy tego typu zazwyczaj oferują stabilny kurs wymiany, realizację przelewu na dowolne konto w Polsce według jasnych zasad. Warto jednak dobrze sprawdzić komu powierzamy swoje pieniądze oraz upewnić się, że usługa jest dla nas naprawdę korzystna. Na rynku istnieje sporo firm oferujących przelewy z Niemiec do Polski. Na co więc zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to czy dana instytucja jest pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, jakie stosuje zabezpieczenia danych, czy oferuje różne typy płatności za przelew oraz jakie są poszczególne opłaty.

Uwaga! Pamiętajcie, że niezależnie od tego czy wysyłacie pieniądze na konto walutowe czy złotówkowe w swoim banku potrzebujecie dodatkowo dwóch informacji: numeru IBAN rachunku odbiorcy Waszego przelewu oraz kod BIC/SWIFT banku, do którego środki zostaną przekazane.

Należy także pamiętać, że od 2014 roku zmieniły się częściowo przepisy, regulujące międzynarodowe przelewy w Niemczech. 10-cyfrowy numer konta (Kontonummer) został zastąpiony przez numer 22-cyfrowy. Przelew pieniędzy z Niemiec do Polski nie będzie już wymagał podania numeru banku (Bankleitzahl), a jedynie składającego się z kilku liter kodu BIC. Dla Niemiec będzie to DE.

Masz już konto bankowe w Niemczech i chcesz zacząć oszczędzać na wymianie walut?