Wysyłasz:
GBP/PLN
Odbiorca otrzyma:
Opłata za przelew :
Czas realizacji:

Jak wysłać przelew do Polski?


Przelewy do Polski przez bardzo długi czas spędzały sen z powiek Polakom, mieszkającym w Anglii, Norwegii, Niemczech czy jakimkolwiek innym europejskim państwie. Głównym tego powodem są ich wysokie ceny (oscylujące w granicach 5-10 euro) oraz czas, po którym znajdą się na koncie adresata (nawet 5 dni!). Jeżeli komuś tego typu rozliczanie nie odpowiada, a na przewożenie pieniędzy nie mamy czasu lub przyjazd do kraju jest dla nas nieopłacalny, powinno się zapoznać z wszelkimi sposobami na tanie przelewy do Polski. Tych jest kilka i bez wątpienia jest w czym wybierać.

Pierwszym jest wspomniany przelew bankowy, który nie dość że oferujemy kurs walut po zbójnickim kursie to dodatkowo opłaty za przelew do Polski są bardzo drogie. W takim wypadku naturalne, że wiele osób chcących wysłać tani i szybki przelew do Polski szuka alternatywnych rozwiązań.

Na rynku dostępnych jest w tym momencie wielu pośredników, z których serwisów korzystają miliony osób pracujących za granicą. Mamy do wyboru zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne, które w dużej części oferują swoje usługi w języku polskim. Dają one sporo możliwości i zdecydowanie usprawniają przelew międzynarodowy. Wszak nie potrzebujemy placówki banku, aby zrealizować wszelkie transakcje, a przelewy możemy wykonywać we własnym domu, gdzie posiadamy dostęp do Internetu.

Zarówno znane firmy, jak i te nowo powstałe, starają się jak najlepiej zaspokoić oczekiwania klientów. Przelewy międzynarodowe jeszcze nigdy nie były tak powszechnie dostępne. Warto jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo transakcji - czy firma oferująca takie usługi ma odpowiednie zabezpieczenia oraz na koszty, które poniesiemy za przelew online do Polski.

W większości firm pośredniczących, opłata za usługę jest zależna od wysokości wysyłanej kwoty co wiąże się z dużymi opłatami gdy chcemy wysłać do Polski nieco większą sumę. Warto zatem wybrać firmę, która ma stałe opłaty niezależne od kwoty przelewu tak jak Ferpay. Dzięki temu niezależnie czy wysyłamy 10, 100 czy 1000 funtów, koron, euro, franków itd., zawsze mamy pewność, że za tą transakcje zapłacimy tą samą kwotę.

Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest czas realizacji przelewu. Standardowo jest to 1 dzień roboczy jednak w przypadku Ferpay i usługi Przelew Express przelew do Polski dotrze w ciągu niecałych 10 minut. To jedyna tego typu oferta na rynku, która cieszy się uznaniem wśród wielu klientów robiących na przykład przelewy z Anglii do Polski czy z Norwegii do Polski.

Ponadto w Ferpay masz możliwość zrobienia przelewu na dwa sposoby. Możesz wpłacić pieniądze na konto w Ferpay lub wybrać płatność kartą. Wybierając przelew na konto dostaniesz wszelkie niezbędne dane potrzebne do poprawnej realizacji przelewu. Gdy jednak wolisz płatność kartą to koniecznie zobacz nasz krótki przewodnik ”Jak płacić kartą przez internet?” dzięki któremu dowiesz się na co powinieneś zwrócić uwagę przy tego typu płatnościach.

Ze wszystkich pomysłów na tanie przelewy do Polski, zdecydowanie najlepiej prezentują się więc firmy, które w przejrzysty i prosty sposób informują nas o swojej ofercie. Szybkość, niskie koszty usługi i bezpieczeństwo to podstawa. Do tego jeśli bez problemu w każdej chwili możemy się skontaktować z polskim biurem obsługi klienta w kraju z którego chcemy wysłać pieniądze to wszelkie pytania w stylu „jak przesłać pieniądze do Polski”, przestaną mieć rację bytu :)