Wysyłasz:
GBP/PLN
Odbiorca otrzyma:
Opłata za przelew :
Czas realizacji:

Jak wysłać pieniądze z Norwegii do Polski?


Otworzenie norweskiego rynku pracy dla Polaków dało obu narodom wymierne korzyści. Dzięki możliwości pracy w tym północnym kraju, wielu naszych rodaków znalazło wreszcie zatrudnienie i godziwe zarobki, na które nie mogli niestety liczyć w kraju. Norwegowie zyskali rzeszę uczciwych i pracowitych fachowców, którzy wypełnili ogromną lukę w zatrudnieniu - szczególnie w budownictwie.

Liczba Polaków mieszkających i pracujących w Norwegii może nie jest tak ogromna jak na Wyspach Brytyjskich, ale potrzeby naszych emigrantów są podobne. Polskie sklepy, restauracje i usługi w Wielkiej Brytanii to norma. Również przelewy do Polski z dobrym kursem i niskimi opłatami, będące alternatywę do przelewów bankowych.

Trudno bowiem sobie wyobrazić by większe sumy były przewożone w tak zwanej “skarpecie”. Fizyczne przenoszenie większej ilości gotówki nigdy nie było ani wygodne ani tym bardziej bezpieczne. Zatem jak wysłać przelew z Norwegii do Polski bez problemu, szybko i tanio? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Pomimo tego, że Norwegia jest bogatym i atrakcyjnym krajem, to korona norweska jest raczej niszową walutą na rynku wymiany i to sprawia, że nie ma tak bogatej oferty internetowych przelewów do Polski jak jest to w przypadku Wielkiej Brytanii i funta. Nie oznacza to jednak, że Polacy w Norwegii nie mają żadnej alternatywy dla przelewów międzynarodowych. Z myślą o nich powstał serwis Ferpay.

Rejestracja w serwisie jest stosunkowo prosta oraz szybka. Po aktywacji konta można praktycznie natychmiast rozpocząć transfer pieniędzy do Polski i nie tylko. Ferpay bowiem oferuje także przelewy do pozostałych krajów europejskich. Krótko mówiąc - ma szeroki wachlarz usług - a w tym także przelewy z Norwegii do Polski. Serwis umożliwia realizację transakcji za pomocą przelewów i kart płatniczych. Te ostatnie są zabezpieczone przez 3D Secure - standard zabezpieczeń stworzony specjalnie przez Visa i MasterCard do płatności kartami w Internecie.

Co ciekawe, w Ferpay pobieramy zawsze stałą opłatę za usługi niezależnie do kwoty przelewu. Do wyboru są dwa rodzaje przelewów: przelew standardowy i przelew ekspresowy. Pierwszy jest realizowany w ciągu jednego dnia roboczego i kosztuje niewiele. W Ferpay szybki przelew z Norwegii do Polski za 78NOK dociera w zaledwie 10 minut! To swoisty rekord w tym sektorze usług, którym lubimy się chwalić :)