Wysyłasz:
GBP/PLN
Odbiorca otrzyma:
Opłata za przelew :
Czas realizacji:

Jak płacić kartą przez internet?


Bezpieczeństwo w Internecie jest często zagrożone inicjatywą hakerów, którzy działają nie tylko na szkody witryn i firm, ale również niedzielnych internautów. Wykradanie haseł było do niedawna nagminne, do czasu odpowiedniego zabezpieczenia użytkowników. Szczególnie obawiali się oni (i wciąż obawiają) płacenia przez Internet, w szczególności za pomocą karty płatniczej, gdyż w trakcie operacji trzeba wpisywać różnorodne hasła i numery, których posiadanie przez osobę trzecią mogą narazić na ogromne kłopoty. Czy więc korzystając z możliwości jakie dają karty np. gdy wykonujemy przelewy zagranicę jesteśmy w pełni bezpieczni?

Zacznijmy od tego, dlaczego warto płacić kartą za przelewy do Polski. Dzięki serwisom internetowym pośredniczącym w transakcjach takich jak Ferpay mamy możliwość zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Przekazy do Polski z Ferpay są bowiem dużo tańsze niż w przypadku przelewów bankowych, a działanie kartą płatniczą sprawia, że dodatkowo są realizowane błyskawiczne, zaś procedura jest dla każdego użytkownika banalnie prosta. Przy posługiwaniu się kartą płatniczą, powinniśmy zwrócić jednak uwagę na kilka szczegółów, które z pewnością zmniejszą nasze obawy dotyczące płatności kartami przy przelewach do Polski.

Realizując przekazy pieniężne za pomocą Internetu i karty płatniczej, powinniśmy zwrócić uwagę na to czy dana witryna jest odpowiednio chroniona i szyfrowana. W miejscach, gdzie powinniśmy wpisywać hasła oraz kody z karty, połączenie powinno być szyfrowane dzięki protokołowi danych SSL. Rozpoznanie takowego połączenia jest proste – na górze przeglądarki powinna widnieć zamknięta kłódka lub w przedrostku adresu powinien znajdować się dopisek „s” (https://).

Zanim zaczniemy realizować nasz przelew międzynarodowy, możemy zapoznać się z Regulaminem serwisu oraz opiniami na jego temat. Szczególnie opinie klientów powinny dać nam jasne światło na to, jak działa firma i że nie ma obaw do korzystania z jej usług.

Dodatkowo warto wiedzieć, że w świetle prawa żadna instytucja, w tym firmy internetowe, nie mogą przechowywać danych naszej karty płatniczej dłużej, niż na czas realizacji transakcji. Warto przy tym zwrócić uwagę, że Ferpay przy dokonywaniu transferów współpracuje ze znanymi i zaufanymi instytucjami. Dzięki niezawodnemu szyfrowaniu SSL Geo Trust serwis Ferpay skutecznie chroni swoich klientów przed elektronicznymi włamaniami i internetowymi oszustwami. Poza tym Ferpay jest pod stałym nadzorem Financial Conduct Authority (FCA), Urzędu Skarbowego (HMRC) oraz Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Dzięki temu masz pewność, że Twój przelew online do Polski jest w pełni bezpieczny!