5 wskazówek dotyczących przelewu pieniędzy za granicę

Wysyłanie pieniędzy rodzinie i przyjaciołom jest częścią życia ludzi mieszkających za granicą. Proces ten nie był tak łatwy, jak to widzisz dzisiaj. Wizyta w agencji przekazów pieniężnych lub banku była pierwszym krokiem do wysłania pieniędzy, a sfinalizowanie transakcji może potrwać kilka dni. Rzeczy stały się wygodniejsze i łatwiejsze wraz z pojawieniem się Internetu i urządzeń mobilnych. Teraz każdy może wysłać pieniądze siedząc na kanapie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Niezależnie od tego, skąd wysyłasz pieniądze, zawsze pozostaje obawa o szybkość transakcji i wahania kursów walut. Wygoda, bezpieczeństwo i koszty są również czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy zagranicznych przelewach pieniężnych. Oto kilka wskazówek, jak wysyłać pieniądze za granicę.

  • Znajdź najlepszą opcję dla siebie

Istnieje wiele opcji wysyłania pieniędzy, takich jak przelewy bankowe, przekazy online, przekazy pieniężne, przelewy bankowe itp. Ustal priorytety tego, czego potrzebujesz i wybierz najlepszą opcję. Chociaż niektóre opcje są łatwe, zakończenie transakcji może potrwać dłużej. Niektóre inne mogą być szybsze, ale drogie. Musisz upewnić się, że korzystasz z zaufanego i renomowanego dostawcy.

Jeśli chcesz regularnie wysyłać pieniądze do wielu zagranicznych lokalizacji, wygodnie jest wybrać jednego dostawcę, takiego jak bank, który może zarządzać wszystkimi Twoimi potrzebami finansowymi.

  • Poszukaj opłat i kursów wymiany walut

Przeliczając jedną walutę na drugą, musisz zapłacić kurs wymiany walut. Stawka ta zmienia się w czasie i agencji lub banku, do którego zdecydujesz się przelać pieniądze. Globalne problemy, takie jak zmiany przywództwa i klęski żywiołowe, mogą również wpływać na rynki walutowe. Na kursy walut może mieć wpływ również inflacja i stopy procentowe. Nawet niewielkie wahania mogą mieć dużą różnicę, szczególnie podczas przesyłania ogromnych kwot.

Jeśli bardziej martwisz się kosztami transakcji, lepiej porównaj różnych dostawców usług. Różni usługodawcy pobierają różne opłaty.

  • Wybierz odpowiedni czas na przelewy

Jeśli planujesz swój zagraniczny przelew pieniężny we właściwym czasie, możesz uratować się przed zmiennością walut. Twoje przelewy pieniężne opóźnią się, jeśli są święta państwowe lub święta religijne i możesz przegapić najlepsze kursy wymiany. Dlatego sprawdź święta zarówno w krajach wysyłających, jak i przyjmujących. Nie próbuj wysyłać pieniędzy w weekendy, ponieważ wszystkie rynki na całym świecie będą zamknięte. I pamiętaj, że weekendy nie zawsze są sobotą i niedzielą w każdym kraju. W niektórych krajach muzułmańskich może się różnić. Zarówno wahania kursów walut, jak i kursy walut mogą mieć wpływ na inwestycje zagraniczne.

  • Upewnij się, że masz wszystkie wymagane informacje

Błędne informacje mogą spowodować umieszczenie pieniędzy na czyimś koncie. Dlatego upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś wszystkie szczegóły przed wysłaniem pieniędzy.

  • Zachowaj czujność w przypadku oszustw transferowych

Upewnij się, że wybrany usługodawca jest godny zaufania. Oszustwa związane z transferem mogą dotrzeć do Ciebie za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail. Mogą poprosić Cię o przesłanie pieniędzy nietypowymi metodami. Mogą również poprosić o hasła i dane bankowe. Poświęć trochę czasu na sprawdzenie autentyczności dostawcy przed kontynuowaniem.